آیت‌الله رئیسی در ششمین گفتگوی تلویزیونی با مردم:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت رئیس جمهور در خصوص برخی اعتراضات نسبت به دهک‌بندی‌ها و نیز این سوال که ادامه پرداخت یارانه به‌صورت نقدی خواهد بود یا اختصاص کالا برگ الکترونیک گفت: کسانی که درخواست بررسی مجدد داشتند دو دسته هستند؛ یک عده کسانی بودند که اصلا یارانه دریافت نمی کردند و می‌گویند ما جا مانده‌ایم و واجد شرایط هم هستیم. این افراد حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هستند که درخواست داشتند به وضعیت‌شان رسیدگی شود. وضعیت این افراد بررسی شده و به تعداد قابل توجهی از آنها یارانه پرداخت شده و تعداد کمی مانده که در حال بررسی است.

رئیس جمهور ادامه داد: دسته دوم کسانی هستند که می‌گویند ما یارانه می‌گرفتیم اما حالا قطع شده است. اینها هم معترض هستند. به اعتراضات تعداد قابل توجهی از این افراد رسیدگی شده و یارانه‌ به آنها اختصاص داده شده است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر بررسی و مشخص شدن وضعیت معترضین ثبت نام کننده به عدم دریافت یارانه نقدی پیش از اختصاص کالابرگ، اظهار داشت: از همین تریبون عرض می‌کنم شبانه روز در حال بررسی وضعیت درخواست کنندگان یارانه نقدی بوده‌ایم. البته این کار بررسی می‌تواند ادامه داشته باشد، زیرا شرایط خانواده‌ها با ازدواج و طلاق و استقلال افراد متفاوت می شود، اما اعتراض و درخواست ها به سرعت باید بررسی شود.

رئیس جمهور در مورد اینکه مرحله بعدی پرداخت یارانه به صورت نقدی است یا کالابرگ گفت: تا زمانی که وضع کالابرگ الکترونیک قطعیت پیدا نکند و از درست رسیدن کالا به دست مردم اطمینان حاصل نکنیم حتما پرداخت نقدی خواهد بود.


6.0.19.0
گروه دورانV6.0.19.0