ارتباط با ما دوشنبه, 3 آبان 1400

سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور

  • EN
  • ساعت : ۱۳:۶:۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ 
در راستای تکریم ارباب رجوع راه اندازی شد؛
تلفن گویا سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای پاسخگویی به سوالات مردم
با راه اندازی تلفن گویا سازمان هدفمندسازی یارانه ها، ارائه خدمات غیر حضوری مشاوره ای سرعت گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمند سازی یارانه ها، 60 خط گویا برای پاسخگویی به سوالات به پرسش ها و مشاوره به مردم راه اندازی شد.

دکتر امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور در ارتباط با این خبرگفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه و لزوم انجام پاسخگویی به سوالات و مشاوره های مردم در سراسر کشور در حوزه یارانه ها، هموطنان گرامی می توانند به صورت غیرحضوری و از طریق تماس با تلفن گویا سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور پاسخ پرسش ها و راهنمایی های خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به ارایه خدمت رسانی بهتر به آحاد مردم در سریع ترین زمان ممکن، عنوان کرد: در راستای تکریم ارباب رجوع و اجرای دولت الکترونیک و همچنین رعایت حقوق و رفاه حال شهروندان، 60 خط تلفن گویا برای ارتباط گیری مستقیم مردم با سازمان راه اندازی شد تا کارشناسان این بخش، پاسخگوی سوالات و  رفع ابهامات در این زمینه باشند.

 دکتر حاجتی اضافه کرد: هموطنان گرامی می توانند در تهران از طریق تماس با شماره تلفن 43857 و در شهرستان ها با شماره تماس 43857-021 در 24 ساعت شبانه روز اطلاعات خود را کسب نمایند. همچنین در ساعات اداری نیز به طور مستقیم با کارشناسان واحد پاسخگویی مشکل خود را مطرح و پیگیری نمایند و یا در صورت نیاز به سازمان های مربوطه و دفاتر همکار معرفی شوند.

دکتر حاجتی به ایجاد مکانیسم های الکترونیکی برای ثبت سوالات مردم و پیگیری آن در حوزه یارانه ها اشاره کرد و افزود: هموطنان گرامی برای دسترسی بیشتر با اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی و همچنین دریافت پاسخ پرسش های خود و  سایر خدمات الکترونیکی سازمان می توانند به آدرس پایگاه اطلاع رسانی سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور به آدرس www.hadafmandi.ir مراجعه نمایند.

امتیاز :  ۳.۴۳ |  مجموع :  ۷

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0