ارتباط با ما دوشنبه, 3 آبان 1400

سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور

  • EN
  • ساعت : ۹:۴۷:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ 
مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور:
3529میلیارد ریال به حساب وزارت آموزش و پرورش پرداخت شد
دکتر امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور  از پرداخت 3529میلیارد ریال به حساب وزارت آموزش و پرورش خبرداد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور، دکتر امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور با اعلام این خبر افزود: در اجرای بند 39 جدول مصارف تبصره 14 قانون بودجه سال 1400 کل کشور،3529 میلیارد ریال بابت فعالیت های پرورشی و آمور تربیتی، کمک به تامین سرانه دانش آموزی مدارس ایثارگران، فعالیت های تربیت بدنی و ارتقاء سلامت دانش آموزان، طرح جامع حمایت و ارتقاء پوشش تحصیلی مناطق محروم و کمک به توان بخشی دانش آموزان مدارس استثنایی به حساب وزارت آموزش و پرورش پرداخت شد.

وی به اجرای بند 39 جدول مصارف تبصره 14 قانون بودجه اشاره کرد و عنوان داشت: در حوزه فعالیت های پرورشی و آمور تربیتی، مبلغ 33 میلیارد ریال بابت اتحادیه انجمن اسلامی، 50میلیارد ریال بابت سازمان دانش آموزی، 33 میلیارد ریال بسیج دانش آموزی و 250 میلیارد ریال کمک به دارالقران واریز شد.   

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور به بهبود فعالیت های آموزشی وپرورشی اشاره کرد و اظهار داشت: 283 میلیارد ریال ریال بابت این فعالیت ها به حساب وزارت آموزش و پرورش پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بخش تامین سرانه دانش آموزی بابت کمک به مدارس ایثارگران مبلغ 130 میلیارد ریال به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز شد.

دکتر امید حاجتی به اهمیت فعالیت های ورزشی در مدارس اشاره کرد و عنوان داشت: در جهت ارتقاء سلامت و فعالیت های بدنی دانش آموزان و همچنین تجهیز و نگهداری سالن های ورزشی در مدارس، مبلغ یک هزار و330  میلیارد ریال به حساب آموزش و پرورش واریز شد.

وی اضافه کرد: در حمایت و ارتقاء پوشش تحصیلی مناطق محروم، مبلغ1260 میلیارد ریال به حساب آموزش و پرورش پرداخت شده است که امیدواریم این حمایت ها بتواند عدالت آموزشی در مناطق محروم را محقق سازد.

دکتر حاجتی در ارتباط به حمایت از سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت: در جهت حمایت به توان بخشی دانش آموزان استثنایی مبلغ 160 میلیارد ریال به حساب وزارت آموزش پرداخت شد تا این قشر از دانش آموزان به موجب قانون از این حمایت بهره مند شوند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0